فواید اوزون درمانی

فواید اوزون درمانی عموماً سلول های سالم به اکسیژن نیاز دارند . به وجود آمدن بیشتر عفونت ها به دلیل حمله به سلول های بی هوازی است که در یک محیط غنی از اکسیژن رشد نمی کنند . محرومیت بدن از اکسیژن، برای مثال از طریق هوای آلوده، سبک زندگی بی حرکت و یا رژیم غذایی، مواد غذایی زائد که نیاز به مقدار زیادی اکسیژن برای حذف شدن دارند،  میکروب های بی هوازی را به تکثیر تشویق می کنند.

رشد بیش از حد میکروب های مضر باعث شکستن واکنش های آنزیمی، سوخت بیش از حد مواد زائد و سوخت و ساز بدن می شود و نهایتا مرگ را به همراه دارد.تحت شرایط بی هوازی مشابه، سلول ها تمایل به جهش به اشکال زندگی بدوی تری دارند. چرخش از تنفس هوازی به تنفس بی هوازی برای سنتز انرژی می باشد.

 اوزون از قدرتمندترین اکسیدان های طبیعت است. به همین دلیل در تصفیه ی آب و فاضلاب استفاده می شود و در حال حاضر در پزشکی اروپایی برای درمان همه چیز از جمله زخم و کلوسیت سرطان تا سکته مغزی و ایدز کاربرد دارد.  بله همان ازنی که مسئول محافظت در برابر نور ماوراء بنفش خورشید است و یا اکسید کننده آلاینده ها در هوا.  ازن را می توان با اکسیژن پزشکی از طریق تخلیه ی الکتریکی تولید کرد. این ماده یک مخلوط گازی از اکسیژن و ازن است. با توجه به دوز و غلظت محدود ،ازن پزشکی یک عامل دارویی است که اعمال و ویژگی های خاص و طیف خوبی از اثر گذاری ها را دارد.

فواید اوزون درمانی

اوزون فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن در آن به هم متصلند . این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آنرا به قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است . اوزون با متصل شدن به پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می نماید .

ازن در دمای ۵ – ۳۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه پایدار است ، در نتیجه قابل انبار کردن نیست و باید در محل مصرف و توسط ژنراتور مخصوص تولید گردد. این ژنراتورها با عملکردی ساده نیاز به اپراتور متخصص نداشته و استفاده از آن مقرون به صرفه و سازگار با طبیعت است .

دستگاه ژنراتور اوزون یکی از بهترین راهکارها از نظر کاهش هزینه و بهره وری در جهت ضدعفونی و استریل کردن می باشد ، به طوری که قادر است آلودگی زدایی هوا و تجهیزات بیمارستانی را در کمترین زمان انجام داده و پسماند مضری از خود بر جای نگذارد

مزایا و قابلیت های ازن را می توان :

۱) بالا بودن قدرت اکسیداسیون

۲)  تاثیر گذاری بر طیف گسترده ای از میکرو ارگانیسم ها از جمله باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ، انگل ها ، جلبک ها و کپک ها ، به طوریکه این گاز در از بین بردن باکتری ها تا ۳۱۲۵ برابر و در مواجه با ویروس ها ۶۰۰– ۱۰۰۰ برابر سریعتر از گاز کلر عمل می نماید.

۳) بوزدایی و حذف ترکیبات زائد و عفونی از بخش های حساس بیمارستانی

۴)  عدم تغییر و حذف ترکیبات زائد و عفونی از بخش های حساس بیمارستانی

۵) عدم ایجاد پسماند مضر پس از واکنش

فواید اوزون درمانی

فواید اوزون درمانی در مقایسه با سایر درمانهای غیر جراحی زیاد است که به مواردی از آن اشاره می کنیم:

  1.  اوزون با توجه به خواص ترمیمی فوق العاده ای که دارد جزو درمانهای بسیار موفقت آمیز در درمان آرتروز زانو است.
  2.  اوزون تراپی بدون عارضه است و اگر شخص هر روز نیز ازن تزریق کند هیچ عارضه ای ندارد بنابراین بدون عارضه بودن دومین فایده عمده این روش درمانی است.
  3.  هزینه اوزون درمانی در مقایسه با سایر روشهای درمانی از جمله عمل جراحی بسیار پایین تر و به صرفه تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس با کلینیک