اوزون تراپی به روش پرولوزن

اوزون تراپی به معنای استفاده از ازن طبی که شکل بسیار واکنش پذیر از اکسیژن خالص است برای ایجاد واکنش درمانی در بدن است. بدن قادر به بازیابی خود است. زمانی که بدن بیمار می شود به این معنا است که این توانایی مسدود شده است. خاصیت واکنش پذیری ازن، بدن را برای حذف بسیاری از این موانع تحریک می کند بنابراین به بدن اجازه می دهد کاری را انجام دهد که در آن بهترین است یعنی شفای خود.

اوزون درمانی به مدت بیش از ۵۰ سال است که در درمانگاه ها و بیمارستان های اروپایی استفاده می شود. آنطور که توسط انجمن پزشکی فلوریدا گزارش شده است، ازن قبل از سال ۱۸۸۵ در ایالات متحده به صورت طبی استفاده می شده است. بنابراین استفاده از ازن پیش از تشکیل FDA در ۱۹۰۶ وجود داشته است. بنابراین استفاده طبی از ازن در ایالات متحده قدمتی طولانی دارد و کاملا قانونی بوده است. با ظهور آنتی بیوتیک ها، مصرف روتین ازن در ایالات متحده رو به زوال گذاشت. در اوایل دهه ۸۰ میلادی آمریکا مجددا اوزون درمانی را معرفی کرد و استفاده از آن به شدت بالا رفت. اخیرا کمیته علمی بین المللی ازون تراپی برای کمک به برقراری قواعد علمی برای اوزون درمانی تشکیل شد.

اوزون تراپی به روش پرولوزن

اوزون تراپی برای بیماری های متنوعی سودمند است:

  • سیستم ایمنی بدن را در حالی که التهاب را کاهش می دهد، فعال می کند.
  • استفاده از اکسیژن را در سلول ها از طریق افزایش اکسیژن رسانی و کاهش شرایط تنش اکسیداتیو که عاملی برای بیماری های قلبی عروقی و عصبی، تباهیدگی، سالخوردگی و سرطان است بهبود می دهد. همانطور که پیش بینی می شود، ازن به شکلی معنی دار عملکرد ورزشکاران را بهبود می بخشد.
  • ازن سبب آزاد سازی فاکتورهای رشد می شود که باز تولید مفاصل آسیب دیده و دیسک های از بین رفته را تحریک می کند. ازن فعالیت فیبروبلاستیک را برای تسهیل بازیابی افزایش می دهد.
  • دردهای مزمن را در بسیاری از موارد از طریق فعالیت خود بر روی گیرندگان درد کاهش می دهد یا از بین می برد.
  • اثرات شفابخشی برای تورم مثانه، هپاتیت مزمن، تورم مخاط روده بزرگ، هرپس، HPV، عفونت های دندان، دیابت، گلومرولونفریت کلیه، رتینیت پیگمنتوزا، قانقاریا، قارچ ناخن پا، پارکینسون، آلزایمر و بسیاری دیگر، اثبات و منتشر شده است.

اوزون تراپی به روش پرولوزن

پرولوزون چیست ؟

پرولوزون تکنیک تزریق هومئوپاتی/ اکسیژن است که توسط دکتر فرانک شالن برگر به وجود آمده و توسعه یافته است. این روش برای تمامی دردهای ماهیچه‌ای ‌اسکلتی و مفصلی از جمله درد گردن و کمر، صدمات عضلات گرداننده شانه، ورم مفصل زانو، دیسک دچار زوال و درد آرنج و شانه مفید است. به نظر می رسد پرولوزون به واقع آسیب ناهنجاری را از بین می برد و بنا بر گفته های دکتر شالنبرگر، ۷۵% شانس برای بیماران مبتلا به دردهای مزمن وجود دارد که کاملا عاری از درد شوند.

پرولوزون مشتق شده از کلمه لاتین proli به معنای بازیابی یا بازسازی و کلمه ازن است. همانطور که پیشتر اشاره شد، ازن شکل بسیار واکنش پذیر اکسیژن است که قدرت بالایی برای ترمیم یا بازیابی بافت های آسیب دیده، مفاصل، لیگامنت ها و تاندون دارد. ازن معمولا عملیات درمان را آغاز کرده و مهر تاییدی بر پایان درد می زند. اینگونه به نظر می رسد که ازن نقش درمانی دارد البته با درنظر گرفتن اینکه سایر عوامل نظیر عفونت، کمبود مواد مغذی و غیره با موفقیت مدیریت شده است.

پرولوزون چگونه عمل می کند؟

دلیل اینکه برخی از صدمات به طور کامل بهبود می یابند و برخی دیگر نه، مربوط به گردش خون و انرژی/ولتاژ معالجه است. به منظور بازیابی و معالجه قسمت آسیب دیده بدن، آن ناحیه باید دارای ویتامین ها، مواد معدنی و سایر عوامل مورد نیاز برای ترمیم، اکسیژن، گردش خون، انرژی/ولتاژ معالجه و گاهی اوقات، سیگنالی (دستورالعملی) برای درمان باشد. پرولوزون، اکسیژن و انرژی/ولتاژ معالجه را تامین می کند.

شرایطی که با پرولوزون درمان می شود: پرولوزون تقریبا برای هر دردی موثر است:

درد گردن، شلاق، فتق دیسک، درد کمر، تورم کف پا، سندروم تونل استخوانی، تاندون های پاره شده، سندروم TMJ، سیاتیک، ورم عصب، درد آرنج، عضلات گرداننده شانه، آسیب زانو، شکستن استخوان و هر نوع آسیب ورزشی دیگر. پرولوزون به عنوان درمان کمکی برای ورم مثانه، مشکل لگن خاصره و تراکم لنفاوی نیز سودمند است. به دلیل اینکه پرولوزون می تواند منجر به بازیابی غضروف شود، ممکن است حتی برای موارد حاد آرتروز زانو مفید باشد. پرولوزون فقط برای تقلیل درد نیست و یک درمان دائمی را ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس با کلینیک